Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sespanel Ailesi olarak, Sespanel konusunda size profesyonel çözümler sunar. İçerik üretiminde uzman ekibimiz, sosyal medya hesaplarınız için hedef kitlenize uygun içerikler üretir ve sosyal medya hesaplarınızı yönetir. Web sitenize daha fazla ziyaretçi kazandırmak, hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak, markanızı sosyal medyada doğru konumlandırmak için  Sespanel hizmetleriyle tanışın.

Sosyal Medya Nedir?
Sosyal medya, içeriğin hızlı, verimli ve gerçek zamanlı olarak paylaşılmasını sağlamak için tasarlanmış bir dizi web sitesi ve uygulama olarak ifade edilmektedir. Günümüzde birçok marka sosyal medyayı kullanarak hedef kitleye yönelik bilgi paylaşımları yaparak çevrimiçi etkileşim kurabiliyor ve marka bilinirliğini artırarak web sitesi ziyaretçi sayısını yükseltiyor.

Sosyal Medya İçi̇n Neden Seo Yapılmalı?
Sosyal medya yönetimi SEO açısından değerli bir pazarlama stratejisidir. Bugün sosyal medya hesap yönetimi SEO çalışmaları ile birlikte yürütüldüğünde etkili sonuçlar alınmaktadır. Sosyal medya hesapları üzerinde uygulanan SEO stratejileri ile arama motoru sonuçlarında ciddi artışlar izlenmektedir.

Pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak yürütülen sosyal medya hesap yönetimi ile özellikle e-ticaret siteleri çok iyi sonuçlar almaktadır. Ancak bu stratejiden olumlu geri dönüş almak için sosyal medya hesabının aktif olması ve hesapta planlı paylaşımların yapılması gerekmektedir.

Kurumsal sosyal medya hesapları için amaç; hedef kitleye yani müşterilere içerik sunmak, kampanya bilgisi vermek, sponsorlu reklam ile ürünleri tanıtmak, hedef kitle ile organik bağ kurmak ve ilgi çekmektir. Bu nedenle, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için sosyal medya hesaplarınızı optimize etmeniz gerekir. Netpoint Digital kurumsal yapınıza, hedeflerinize uygun size özel bir sosyal medya yönetim planı geliştirir ve sizin için en doğru sosyal medya kanalının hangisi olduğunu söyler.

Sosyal Medya Hesapları Üzeri̇nde SEO Çalışması Nasıl Yapılıyor?

  • Sosyal medya paylaşımlarınız için SEO uyumlu özgün içerikler hazırlarız.
  • Sosyal medya paylaşımlarınız için kaliteli görseller seçeriz.
  • Instagram hesapları için hashtag analizi, sponsorlu reklam verilmesi gibi uzman bir SEO planı yürütürüz.
  • Sosyal Medya Hesap Yönetiminde markanızın online itibarını koruruz. Marka profilinizi dijital mecrada doğru şekilde konumlandırırız.
  • Ürün ve hizmetleriniz için özel stratejiler belirleyerek satışlarınızı artırmaya yönelik kampanyalar düzenleriz.
  • Markanız için Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin gibi tüm sosyal medya araçlarını kullanırız.
  • Web sitenize trafik sağlamak için sosyal medyada Sponsor Reklam çalışmaları ile web sitenizin tanıtımını yaparız.
  • Sosyal medya paylaşımlarınızı yaparken aldığımız tüm sonuçları raporlarız ve analizleri takip ederiz.